Produkcja i wykorzystanie peletu
Proces produkcji peletu najwyższej jakości obejmuje prasowanie surowca pod wysokim ciśnieniem, bez udziału jakichkolwiek chemicznych substancji klejących. Podstawowym surowcem do produkcji pelet są odpady drzewne z tartaków, zakładów przeróbki drewna oraz leśne odpady drzewne (trociny, zrębki, wióry). Technicznie możliwe jest również wykorzystanie roślin energetycznych i odpadów rolnych.

Wzrost energetycznego wykorzystania pelet stanowi dużą szansę dla zwiększenia wykorzystania Odnawialnych Źródeł Energii w Europie.

Pelet jest paliwem ekologicznym nadającym się do wykorzystania zarówno w grzewczych instalacjach indywidualnych jak i systemach ciepłowniczych. Doskonale nadają się do wykorzystania w małych instalacjach, takich jak kotłownie lub kominki w domkach jednorodzinnych.

Pelet to paliwo przyjazne dla środowiska i jednocześnie łatwe w transporcie, magazynowaniu i dystrybucji. Charakteryzuje je niska zawartość wilgoci, popiołów i substancji szkodliwych dla środowiska oraz wysoka wartość energetyczna [Poradnik użytkownika pelet drzewny opracowany w ramach projektu Komisji Europejskiej].

Pelet najwyższej jakości, produkowany z czystej trociny iglastej jest dostępny w ciągłej sprzedaży w naszej firmie MX PLUS!